A kormányváltás évéhez képest mintegy 32 százalékkal emelkedett az ipar teljesítménye
Tovább erősödik az a lendület, amely 2010 januárja óta tart az ágazatban, a kormányváltás évéhez képest mintegy 32 százalékkal emelkedett az ipar teljesítménye Magyarországon.
Az ipar növekedése a járműgyártás mellett főként az elektronika, a fémipar és a gumiipar jelentős bővüléséhez volt köthető, és a további növekedést vetíti előre, hogy a teljes rendelésállomány 5,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az ipari termelés 2016 májusában a kiigazítatlan adatok szerint 9,2 százalékkal bővült éves összevetésben, a munkanaphatással korrigált mutató 4,2 százalékos növekedést mutatott. Az ipar nemzetgazdasági ágai közül döntő súlyt képviselő feldolgozóipar termelése 9,7 százalékkal emelkedett.
Az NGM hangsúlyozza: a kormány törekvése az újraiparosítás stratégiáját megfogalmazó Irinyi Tervvel, hogy az ipar teljesítményét a tudásra és innovációra építve tovább erősítse. Az Irinyi Tervvel a kormány olyan iparstratégiát alkotott meg, amely tovább erősíti a nemzeti ipart, épít az innováció erejére, segíti az új munkahelyek létrejöttét, és támogatja a hazai vállalatok verseny- és exportképességének növelését, valamint amelynek révén növekszik a magyar gazdaság válságállósága.
Erre a hazai mellett az európai uniós források is rendelkezésre állnak, az utóbbiból a 2020-ig 12 ezer milliárd forint értékű támogatás 60 százalékát közvetlenül a magyar gazdaság fejlesztésére fordítja a kormány, és ezeket a forrásokat 2017-ig az összes pályázati felhívás kiírásával elérhetővé is teszi – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.